Son Konular

Bilimsel Araştırmanın Doğası

Modern bir toplumun üyeleri olmak (bunun bir çeviri oldu unu unutmayınız!) bilimden kaynaklanan yararlar bize sürekli anımsatılır. Fakat bilimsel ara tırmanın doğası tam tamına nedir? Bütün bilimler doğal dünyanın tutarlı ve öngörülebilir bir tarzda davrandığı kabulüne dayanır. Bilimin en genel amacı doğal dünyanın altında yatan desenleri keşfetmek, ve daha sonra bu bilgiyi verili durumlarda olması veya olmaması gerekenler hakkında öngörüler yapmak için kullanmaktadır.

Yeni bilimsel bilginin gelişimi evrensel olarak kabul edilmiş temel, mantıksal bazı süreçleri içerir. Doğal dünyada olup biteni belirlemek için bilimciler gözlemler ve ölçümler yoluyla bilimsel olguları toplarlar. Bu veriler bilim için temeldir ve bilimsel bilginin gelişiminde sıçrama tahtası işlevini görürler.

Bir önceki yazımız olan Modern Jeolojinin Doğuşu başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Servet Uludağ

Lisans Eğitimi : Karadeniz Teknik Üniversitesi - Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi : Çukurova Üniversitesi - İş Güvenliği İrtibat & Mail : uludag@servet.org mail adreslerinden soru / sorun, öneri veya telif haklarıyla ilgili ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sizlere ulaşacağım.
%d blogcu bunu beğendi: