Son Konular
metan zehirlenmesi

Sondaj Çalışmasında İşçiler Zehirlendi!

Bursa'da gerçekleştirilen sondaj çalışması sırasında zemin altında bulunan ve yaklaşık 1 metre çapında olan borunun içinde çalışmakta olan işçiler, su tahliyesi motorundan çıkması sonucu, çalışan işçilerin zehirlenmesine neden oldu. Sondaj çalışması sırasında, metan gazından etkilenen 6 işçinin 2'si malesef yaşamını yitirdi.

 

bursa sondaj zehirlenmesi

 

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde 100. Yıl Mahallesi olarak geçen İzmir Yolu Caddesi üzerinde gerçekleştirilen sondaj çalışması esnasında zemin altında bulunan 1 metre çapındaki borunun içerisinde çalışmaya başlayan 6 işçi, yağmurlu havada kolay çalışma amacıyla yerleştirilen su tahliye motorundan çıkan zehirleyici gaz olarak bilinen metan gazından zehirlendiği öğrenildi.

 

metan zehirlenmesi

 

Sondaj çalışmasında çalışan diğer işçilerin, arkadaşlarının fenalaştığını fark ettikten sonra hemen durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen birçok acil servisi, itfaiye, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ve gibi ekipler hızlı bir şekilde olay yerine sevk edildi.

 

sondaj zehirlenmesi

 

Yardım ve kurtarma ekiplerinin metan gazından etkilenen işçilerin tedavisi için olay yerinden kurtararak hastanelere sevk edildi. Gelen yardım ve kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu boru içindeki işçilerden , Musa Balandi, İbrahim Orçan, Mehmet Ali Ege, Mehmet Aydın olay yerinden kurtarılarak Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. İşçilerden Yasin Balandi, tüm müdahaleye rağmen malesef kurtarılamadı.

 

Yardım ve kurtarma ekiplerin yoğun çabasının ardından sıkıştığı borudan çıkarılan diğer işçiler arasında bulunan 'nin de hayatını kaybettiği öğrenildi. Atilla Balandi'nin cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Bir önceki yazımız olan Denizli'de Hayvan Fosili Bulundu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Servet Uludağ

Lisans Eğitimi : Karadeniz Teknik Üniversitesi - Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi : Çukurova Üniversitesi - İş Güvenliği İrtibat & Mail : uludag@servet.org mail adreslerinden soru / sorun, öneri veya telif haklarıyla ilgili ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sizlere ulaşacağım.
%d blogcu bunu beğendi: