Akdeniz Üniversitesi 2016/2017 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

 - 
Arabic
 - 
ar
Azerbaijani
 - 
az
Bengali
 - 
bn
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Indonesian
 - 
id
Kyrgyz
 - 
ky
Latin
 - 
la
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Tajik
 - 
tg
Turkish
 - 
tr
Uzbek
 - 
uz

Açılacak Derslerin Duyurulması : 09 Haziran 2017
Öğrenim Ücreti Yatırılması ve Kesin Kayıt : 19 Haziran 2017 – 23 Haziran 2017
Eğitim Öğretim Dönemi (Eğitim-Öğretim Süresi 5 Hafta) : 03 Temmuz 2017 – 04 Ağustos 2017
Ara Sınav Sonuçlarının Otomasyon Sistemine Girilmesinin Son Günü: 04 Ağustos 2017
Dönem Sonu Sınavları : 07 Ağustos 2017 –  11 Ağustos 2017
Sınav Sonuçlarının Otomasyon Sistemine Girilmesinin Son Günü: 15 Ağustos 2017
Sınav Sonuçlarına İtiraz ve Düzeltme: 16 Ağustos 2017 – 18 Ağustos 2017

 

Akdeniz Üniversitesi Misafir Öğrenci Kayıt Rehberi

Diğer Üniversite Öğrencileri Üniversitemiz Yaz Okulundan ders alabilmeleri için öncelikle “Misafir Öğrenci Kayıt Formu” nu doldurarak (19 Haziran 2017 tarihinde aktif olacaktır) e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programına kaydolmaları gerekmektedir. Dilekçe ile kayıt işlemi yapılmamaktadır. Yaz Okulundan yararlanmak isteyen öğrenciler kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan öğrenim belgesi getirmeleri yeterlidir. Formu doldururken;

  • TC Kimlik Numaranızı
  • Kayıtlı Olduğunuz Üniversiteyi
  • E-Posta Adresini

doğru bir şekilde girmelisiniz. Çünkü e-posta adresine e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programı tarafından kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir.

 

Ders İçeriklerine Erişim

Üniversitemiz internet sayfasında “Yaz Okulunda Açılacak Dersler” kısmından almak istediğiniz dersi seçerek “Seçilen Yaz Okulu Derslerin İçerik Raporları” butonuna basarak ders içeriklerinin çıktısını alabilirsiniz. Ders hangi Fakülte/Yüksekokul/Bölüm Başkanlığına bağlı ise Ders içeriklerini o Birimden onaylattırmanız gerekmektedir.

 

Ders Kayıt İşlemleri

e-postanıza gelen kullanıcı adı ve şifre ile http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden “Sisteme Giriş” yaparak almak istediğiniz dersleri seçiniz. Ders seçme işlemini tamamladıktan sonra “Banka İşlemini Başlat” butonuna mutlaka basınız. “Banka İşlemini Başlat” butonuna basarak seçtiğiniz derslerin ücretlerinin hesaplanmasını ve BANKA’ya gönderilmesini sağlamış olursunuz. “Banka İşlemini Başlat” butonuna bastıktan sonra seçtiğiniz derslerle ilgili herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

 

Ders Ücretlerinin Yatırılması İşlemleri

Yaz Okulu eğitim öğretimi ücretli olup, öğrenciler Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek ücretlerin tamamını kayıt esnasında öderler. Seçtiğiniz derslerin ücretlerini Öğrenci Numaranız ile (Misafir Öğrenci Kayıt Formunu doldurduktan sonra e-Akdeniz Öğrenci Otomasyon Programı 2017 ile başlayan 11 haneli bir öğrenci numarası üretecektir.) Türk Ekonomi Bankasının (TEB) tüm şubelerinden ödeyebilirsiniz.

 

Ekle – Sil İşlemleri

Kayıt haftasında seçtiğiniz ve ücretini ödediğiniz derslerden açılmayan derslerin yerine ders ekleme işlemidir. Ders ekleme işlemi yaptıktan sonra “Banka İşlemini Başlat” butonuna mutlaka basınız. Eklediğiniz dersin ücreti açılmayan dersin ücretinden fazla ise aradaki farkı Öğrenci Numaranız ile Türk Ekonomi Bankasının (TEB) tüm şubelerinden ödeyebilirsiniz. Açılan derslerde değişiklik yapılamaz

 

Yaz Okulu Ücret İade İşlemleri

Yaz Okulu için ödenen ücretlerin iadesi yapılmaz. Ancak; açılmayan derslere kayıt olmuş ve ödeme yapmış öğrencilerin ödedikleri miktarlar kayıt olurken bildirdikleri hesaba (IBAN numarasına, IBAN numarası öğrencinin kendi adına olmak zorundadır.) Eşgüdüm Kurulu kararı ile iade edilir. Ücret iadesi işlemi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yapılır.

 

Evrak Teslimi

Diğer Üniversite öğrencileri aşağıdaki belgeleri ders aldıkları Fakültelere/Yüksekokullara/Bölüm Başkanlıklarına derslerin başladığı ilk hafta içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir.

  • Öğrenim Belgesi
  • Ders Kayıt Raporu
  • Ödeme Dekontu

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et İlgili Konular