Tekirdağ’da 3.1 Şiddetinde Deprem!

 - 
Arabic
 - 
ar
Azerbaijani
 - 
az
Bengali
 - 
bn
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Indonesian
 - 
id
Kyrgyz
 - 
ky
Latin
 - 
la
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Tajik
 - 
tg
Turkish
 - 
tr
Uzbek
 - 
uz

Tekirdağ’ın Yeniköy çevresinde 3.1 şiddetinde 11.2 derinliğinde deprem meydana geldi. Depremin Yeniköy açıkları olan Marmara Denizi’nde gerçekleştiği belirlendi. Yeniköy sakinlerinin kısa süreli panik yaşamasına neden oldu. Tekirdağ’da yaşanan deprem saat 17:02 civarında gerçekleştiği belirlenmiştir.

 

Deprem üssü Marmara Denizi olarak olarak bildiren Tekirdağ ve Yeniköy çevresinde de hissedildiğini söyleyen vatandaşların kısa süreli panik yaşamasına neden oldu. Edinilen bilgilere göre Tekirdağ 3.1 şiddetindeki depremde can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.

tekirdağ deprem

Tekirdağ Yeniköy açıklarında 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü olarak Yeniköy açıkları (Marmara Denizi) belirtildi. Köy sakinleri kısa süreli panik yaşadı.

 

Tekirdağ’ın Yeniköy açıklarında ve Marmara Denizi’nin deprem üssü olduğu bildirilen Kandili Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından depremin şiddetinin 3.1 olduğu açıklandı.

 

Geçtiğimiz günlerde de Yalova merkez üssü olan deprem olmuştu. Yalova Çınarcık’ta 4.3 şiddetindeki depremde de can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtilmişti. Ancak Yalova’da oluşan depremin şiddetinin yüksek olması nedeniyle vatandaşlar tarafından kısa süreli panik yaşanmasına neden olmuştu.

 

Tekirdağ’da oluşan 3.1 büyüklüğündeki depremin 19 Aralık 2018 saat 17:02’de gerçekleştiği belirlenmiştir. Kısa süreli panik havasından sonra, bölgede vatandaşlar sakinleşmeye ve evlerine döndü.

 

Türkiye’nin deprem bölgesi olduğunu tüm vatandaşlara bir kez daha hatırlatarak, her türlü güvenlik ve ihtiyaç için önlemler alarak her zaman büyük şiddette depreme hazırlıklı olması gerektiğini söylemek isteriz. Lütfen bu gerçeği bilerek her zaman doğal afetlere karşı önleminizi alınız.

.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et İlgili Konular