Bolu’da 4.9 Şiddetinde Deprem!

 - 
Arabic
 - 
ar
Azerbaijani
 - 
az
Bengali
 - 
bn
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Indonesian
 - 
id
Kyrgyz
 - 
ky
Latin
 - 
la
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Tajik
 - 
tg
Turkish
 - 
tr
Uzbek
 - 
uz
boluda deprem
8 nisan 2018 saat 00:16’da Bolu’da deprem meydana geldi.

8 nisana girildiği dakikalarda Bolu’da deprem meydana geldi. Depremin şiddeti gelen bilgiler doğrultusunda Bolu’da 4.9 şiddetinde deprem olduğu söylendi. Depremin merkez üssü olarak Bolu – Yeşilçele’de 5,8 km derinlikte olup, gece saat 00:16 saatinde meydana gelmiştir.

 

Bolu‘da meydana gelen deprem, tam olarak 4,9 şiddetinde olduğu saptandı.Bolu’da 4,9 şiddetinde deprem meydana gelmesinden sonra, ayrıntılı bilgi için kaynaklarımızdan haber beklemekteyiz.

 

Gelen bilgiler doğrultusunda can kaybı yaşanmadığı, ancak yakın ilçelerde de hissedildiği bildirildi. Bolu’da meydana gelen deprem sonrasında bazı mahallelerde panik yaşandığı, halkın panikle dışarı çıktığı söylendi. Paniğe kapılan bazı vatandaşların deprem sonrası dışarı çıkarak panik içinde kaçıştığı ve korku dolu anlar yaşandığı bildirildi. Kısa süreli panik havasına neden olan Bolu depremi hakkında Kandili Rasathanesi, sadece depremin şiddeti, saati ve derinliği bilgisini verdi.

 

Hastanelerde de kısa süreli panik yaşandı. Ancak 4.9 şiddetinde meydana gelen depremden sonra panik havası kısa süre içerisinde atlatılmıştır. Depremin devamlılığı konusunda henüz bir açıklama yapılmamıştır. Olası depremlerin artçı olması gerektiğini düşünmekteyiz.

 

Devamlılığı olmadığını düşünmekle beraber, küçük şiddette depremler olabilir. Her ihtimali karşı bölgede yaşayacak vatandaşların, sakin olmasını ve paniğe kapılmamasını öneriyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et İlgili Konular