Son Konular
tekirdağ deprem

Bolu’da 4.9 Şiddetinde Deprem!

boluda deprem
8 nisan 2018 saat 00:16’da Bolu’da meydana geldi.

8 nisana girildiği dakikalarda Bolu’da meydana geldi. Depremin şiddeti gelen bilgiler doğrultusunda Bolu’da 4.9 şiddetinde olduğu söylendi. Depremin merkez üssü olarak Bolu – Yeşilçele’de 5,8 km derinlikte olup, gece saat 00:16 saatinde meydana gelmiştir.

 

Bolu‘da meydana gelen , tam olarak 4,9 şiddetinde olduğu saptandı.Bolu’da 4,9 şiddetinde meydana gelmesinden sonra, ayrıntılı bilgi için kaynaklarımızdan haber beklemekteyiz.

 

Gelen bilgiler doğrultusunda can kaybı yaşanmadığı, ancak yakın ilçelerde de hissedildiği bildirildi. Bolu’da meydana gelen sonrasında bazı mahallelerde panik yaşandığı, halkın panikle dışarı çıktığı söylendi. Paniğe kapılan bazı vatandaşların deprem sonrası dışarı çıkarak panik içinde kaçıştığı ve korku dolu anlar yaşandığı bildirildi. Kısa süreli panik havasına neden olan hakkında Kandili Rasathanesi, sadece depremin şiddeti, saati ve derinliği bilgisini verdi.

 

Hastanelerde de kısa süreli panik yaşandı. Ancak 4.9 şiddetinde meydana gelen depremden sonra panik havası kısa süre içerisinde atlatılmıştır. Depremin devamlılığı konusunda henüz bir açıklama yapılmamıştır. Olası depremlerin artçı olması gerektiğini düşünmekteyiz.

 

Devamlılığı olmadığını düşünmekle beraber, küçük şiddette depremler olabilir. Her ihtimali karşı bölgede yaşayacak vatandaşların, sakin olmasını ve paniğe kapılmamasını öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan İskoçya'da Dinozor Bulundu başlıklı makalemizde dinozor ayak izi, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgi Çekici

Akdeniz Üniversitesi 2016-2017 Yaz Okulu Ücretleri

Akdeniz Üniversitesi 2016 ve 2017 yıllarında dönemlik dersler için yaz okulu fiyatları belli oldu. Fakülte …

%d blogcu bunu beğendi: