Son Konular
tekirdağ deprem

Antalya’da 4.7 Şiddetinde Deprem

boluda deprem
13 nisan 2018 saat 20:14'de Antalya'da 3 kere meydana geldi.

Antalya- Akseki'de 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Son dakika haberi olarak yayınlanan haber ve Kandili Rasathanesinde aldığımız bilgiler doğrultusunda Antalya – Akseki'de 4.7 şiddetinde ve ayrıca Akseki – Yarpuz, Cimiköy'de de depremler meydana geldi.

 

Akseki Yarpuz'da 2 deprem meydana geldi. Bunlar 20:14:00'da 4.7 şiddetinde olduktan sonra, 20:33:45'da 2.1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

 

Depremler yaklaşık 15 dakika ara gibi kısa sürede gerçekleşti. İki depremden sonra 20:55:47'de 4.5 şiddetinde yine deprem meydana geldi. Arka arkaya meydana gelen depremlerden 3. depremin merkez üssü Cicimköy olduğu bildirilmiştir.

3. depremden sonra 4. depremde olmuştur. 4. deprem 2.0 şiddetinde saat 21:14:05'de meydana gelmiştir.

 

Halk arasında ciddi panikler yaşandığı haberleri gelirken, korku dolu anlar yaşanmaya devam etmektedir. Deprem olan bölge halkımızın sakin olmasını, panik yapmadan sağlıklı ve güvenliği bölgelere ikamet etmelerini öneriyoruz.

 

Depremlerin ciddi mal kayıplarına neden olmadığı yönünde haberler alıyoruz. Panik havası hastanelerde de yaşandığı belirtilen yetkililer.

VALİ: CAN VE MAL KAYBI YOK

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada, “ deprem dairesine göre 4,8 büyüklüğünde deprem oldu. Şu ana kadar jandarma eliyle köyleri, emniyet ekiplerimizce de Akseki merkezini tarattık. Can ve mal kaybıyla ilgili ihbar yok. Hayat normal akışında seyrediyor” dedi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bolu'da 4.9 Şiddetinde Deprem! başlıklı makalemizde 8 nisan , ve bolu depremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Servet Uludağ

Lisans Eğitimi : Karadeniz Teknik Üniversitesi - Jeoloji Mühendisliği Yüksek Lisans Eğitimi : Çukurova Üniversitesi - İş Güvenliği İrtibat & Mail : uludag@servet.org mail adreslerinden soru / sorun, öneri veya telif haklarıyla ilgili ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sizlere ulaşacağım.
%d blogcu bunu beğendi: