Anasayfa » JeoHaber » Antalya’da 4.7 Şiddetinde Deprem
Antalya’da 4.7 Şiddetinde Deprem

Antalya’da 4.7 Şiddetinde Deprem

boluda deprem

13 nisan 2018 saat 20:14’de Antalya’da 3 kere meydana geldi.

Antalya- Akseki’de 4.7 şiddetinde meydana geldi. Son dakika haberi olarak yayınlanan haber ve Kandili Rasathanesinde aldığımız bilgiler doğrultusunda Antalya – Akseki’de 4.7 şiddetinde ve ayrıca Akseki – Yarpuz, Cimiköy’de de depremler meydana geldi.

 

Akseki Yarpuz’da 2 meydana geldi. Bunlar 20:14:00’da 4.7 şiddetinde olduktan sonra, 20:33:45’da 2.1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

 

Depremler yaklaşık 15 dakika ara gibi kısa sürede gerçekleşti. İki depremden sonra 20:55:47’de 4.5 şiddetinde yine meydana geldi. Arka arkaya meydana gelen depremlerden 3. depremin merkez üssü Cicimköy olduğu bildirilmiştir.

3. depremden sonra 4. depremde olmuştur. 4.  2.0 şiddetinde saat 21:14:05’de meydana gelmiştir.

 

Halk arasında ciddi panikler yaşandığı haberleri gelirken, korku dolu anlar yaşanmaya devam etmektedir. olan bölge halkımızın sakin olmasını, panik yapmadan sağlıklı ve güvenliği bölgelere ikamet etmelerini öneriyoruz.

 

Depremlerin ciddi mal kayıplarına neden olmadığı yönünde haberler alıyoruz. Panik havası hastanelerde de yaşandığı belirtilen yetkililer.

VALİ: CAN VE MAL KAYBI YOK

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, yaptığı açıklamada, “ dairesine göre 4,8 büyüklüğünde deprem oldu. Şu ana kadar jandarma eliyle köyleri, emniyet ekiplerimizce de Akseki merkezini tarattık. Can ve mal kaybıyla ilgili ihbar yok. Hayat normal akışında seyrediyor” dedi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bolu'da 4.9 Şiddetinde Deprem! başlıklı makalemizde 8 nisan bolu depremi, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

%d blogcu bunu beğendi: