Bakır Madeninde Göçük! (İsimler)

 - 
Arabic
 - 
ar
Azerbaijani
 - 
az
Bengali
 - 
bn
Dutch
 - 
nl
English
 - 
en
French
 - 
fr
German
 - 
de
Indonesian
 - 
id
Kyrgyz
 - 
ky
Latin
 - 
la
Portuguese
 - 
pt
Russian
 - 
ru
Spanish
 - 
es
Tajik
 - 
tg
Turkish
 - 
tr
Uzbek
 - 
uz

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan bakır madeninde göçük meydana geldi. Toprak altında kalan 12 işçiden halen haber alınamazken 4 işçinin cesedine ulaşıldı. 12 işçiye ulaşmak için iş makineleriyle kapanan yollar açılarak arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

VALİ TUTULMAZ’DAN AÇIKLAMA

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şirvan ilçesinde meydana gelen göçükten 4 işçinin cenazesinin çıkarıldığını 12 işçiye ulaşmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Vali Tutulmaz, “İşletmeden kaynaklı kusur olup olmadığını araştırıyoruz. Terör ya da başka bir neden var mı diye araştırılacaktır. Ancak şuana kadar yapılan çalışmalarda göçüğe heyelanın neden olduğu gibi görünüyor. Ekiplerimiz aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır. Cumhuriyet savcısı konuya el koymuş durumdadır. Buradaki çalışmalar hakkında aileler anbean bilgilendirilecektir. Şuana kadar göçük altından 4 işçimizin cenazesine ulaşılmıştır. 12 işçimize ulaşmak için de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Resmi makamların açıkladığı, cesedi çıkarılan 4 kişiyle birlikte heyelan altında kalan 12 kişinin adları ve memleketleri şöyle:

Savaş Kızılkan: Ekskavatör operatörü (Diyarbakır), Kerem Arat: Ekskavatör operatörü (Şirvan ilçesi Derinçay köyü), Murat Ant: Ekskavatör operatörü, (Şirvan ilçesi Madenköy), İbrahim Kılınç: Ekskavatör operatörü, (Siirt), Kasim Tari: Ekskavatör operatörü (Diyarbakır), Şefik Tuncer: Ekskavatör operatörü (Batman), Sedat Bulut: Rok operatörü (Şirvan ilçesi Otluk köyü), Abdurrahman Sönmezsoy: Rok operatörü (Batman), Reşit Can: Kamyon şoförü, (Siirt Yağmurtepe köyü), Halil Başer: Kamyon şoförü (Siirt Kurtalan ilçesi), Mahmut Batumak: Kamyon şoförü (Şirvan ilçesi Taşkaya köyü), Bedrettin Caylı: Kamyon şoförü (Şirvan ilçesi Yatağan köyü), Nusret Beyazalma: Kamyon şoförü (Van Edremit), Yavuz Yıldız: Kamyon şoförü (Şirvan ilçesi), İsmail Tekin: Kamyon şoförü (Siirt Eruh ilçesi), Abdulbaki Aydın: Kamyon şoförü (Siirt Eruh ilçesi)

DAHA ÖNCE DE HEYELAN MEYDANA GELMİŞTİ

Bu arada, aynı bölgede, geçen 25 Temmuz tarihinde de heyelan meydana gelmiş ve can kaybının yaşanmadığı bu heyelanda 6 kamyon ile 2 iş makinesi göçük altında kalmıştı.

HEYELAN NEDENİ AŞIRI YAĞIŞLAR

Heyelanın aşırı yağışlar nedeniyle meydana geldiğinin değerlendirildiği açıklamada ayrıca, çevre illerden bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekiplerinin yönlendirildiği bildirildi.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et İlgili Konular